Baskılı Isıya Dayanıklı Karton Yemek Kabı Üretimi

Baskılı Sıcağa Dayanıklı Karton Kaplar

Sıcağa dayanıklı karton gıda kapları, yapısı itibari ile sıkı olmasından kaynaklı sızdırmaz özellikleri, kartondan olması sebebiyle oldukça sağlam yapısı, tamamen sağlıklı olması, çok  tercih edilen sebepleri arasında maliyetinin oldukça düşük olması, doğa ile uyumlu ve tamamen çevreci bir tasarıma ve dokuya sahip olması sebebi ile ev yemekleri yapan şirketlerin, fastfood ürünlerini üreten firmaların ve catering firmalarının erişimi kolay olması ve saydığımız tüm etkenleri içinde bulundurduğunu düşünerek oldukça fazla tercih ettiklerini söylemek mümkündür. Karton gıda kaplarının sıcağa dayanıklı olması, ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesi için de oldukça önemlidir çünkü baskı yapılması istenen karton kaplar ne kadar dayanıklı yapıya sahiplerse o kadar iyi ve çevreci olmaktadır bunun yanında da baskıya sıcaklıktan dolayı zarar gelmemektedir. Isıya dayanıklı karton gıda kaplar, mikro dalgalarda ve fırınlarda kullanıma oldukça açıktır. O yüzden direkt gıda ile temasa uygundur. Bunun yanında ayrıca yenilenebilen dönüşümlü ürünlerden elde edildiği için doğa dostu olmasının yanı sıra doğada kolay çözünür olarak çevrecidir.

Geri Dönüşüm Özellikleri ve Servis Açısından Baskılı Sıcağa Dayanıklı Karton Kaplar

Ambalaj sektörü ve gıda sektörü başta olmak üzere daha birçok sektörü tamamıyla etkileyen yeni uygulamalardan biri olan tek kullanımlık baskılı sıcağa dayanıklı karton kaplar, yenilenen ve gelişen dünyada yaşam standartlarındaki değişimlerin, kentleşmenin de etkisiyle yemek yeme alışkanlıklarının değişmesi ile ev, ofis ve iş yerlerine paket servis hizmetlerinin kolay bir şekilde ulaşması karton kaplar sayesinde kolay bir şekilde mümkün olmuştur. Paket servis uygulamalarında ve hizmetlerinde kullanılan bu kaplar firmaların ve iş yerlerinin reklamı açısından da oldukça büyük öneme sahip olmuştur. Baskılı sıcağa dayanıklı karton kaplar üzerinde isteğe bağlı olarak paket servisi yapacak olan firmaların logo ve amblemlerini içerebilir. Yiyecek ve içecek hizmetlerini çok sık kullanan müşterilerin işletmeleri daha iyi tanıması açısından kolaylık sağlamaktadır. Marka tanınırlığı açısından ve algı açısından baskılı karton kaplar logo ve amblemleri ile kullanılabilir. Baskıların nasıl olması gerektiği konusunda da dikkat edilerek karton kaplar kalite standartları çerçevesinde üretilmektedir. Paket servis üreticilerinin en çok tercih ettiği ürünler olan karton kaplar, sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konusunda da oldukça olumlu özellikler ve geri dönütler içermektedir.

Sıcağa Dayanıklı Karton Kap Çeşitleri Nelerdir?

Karton kaplar, gıda ve genellikle içecek sektöründe oldukça çok kullanılmaktadır. Paket servis türüne göre de karton kaplar farklılık göstermektedir. İçecekler için kullanılan dayanıklı karton kaplarda genellikle en çok tercih edilen çeşitler olarak sıcak için karton bardak, soğuk için karton bardak, huhtamaki bardaklar, baskılı karton bardak, şeffaf baskılı bardakları sayabiliriz. Kullanılan karton kaplar sayesinde işletmeciler müşteri memnuniyeti hakkında olumlu yorumlar almaktadırlar. Sıcaklık ve soğukluk açısından tam verim sağlayan bu ürünler paket servisler için bir numaralı tercih olmaya devam etmektedirler. Diğer bir paket servis için kullanılan yiyecek kaplarında ise, yemeğin sıcaklığına dayanıklı olan karton kaplar ve soğuk tutulması için kullanılan frozen kaplar olmaktadır. Karton olması sebebiyle ısı dengesini iyi sağlayabilmekte ve müşterilere gönderilen yemekler her zaman istenildiği gibi olmaktadır. Sızdırmaz, doğal ve dayanıklı özellikleri ile gıdalar dış etkenlerden korunarak tüketici ile buluşmaktadır. Baskılı ve sıcağa dayanıklı karton kap tercihleri ile markaya değer katarak hem tüketici dikkati açısından hem de görünürlük açısından bir uygulama da firmaların ve yemek şirketlerinin tercihi olabilmektedir.