Karton Gıda Kaplarının Üretimi

Karton gıda kapları, birçok materyal ile yapılan ( alüminyum, plastik vb.) ürüne karşılık daha çevre dostu, sağlıklı, ömür anlamında optimal ve tamamen tasarruf odaklı olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Karton gıda kaplarının üretimi bu nedenle aslında faydacılık ilkesine dayanmaktadır. Üretiminde ise dikkat edilen önemli özelliklerden biri, gıda kaplarının taşıması kolay ve oldukça hacimsel anlamda, ağırlık anlamında ön plana çıkar. Burada karton gıda kaplarının koruyuculuk açısından hammaddenin özgül ağırlığı ve hafiflik de önemli olmaktadır. Üretim aşamasında hijyen de bu noktada önemlidir. Kullanılacak olan ürünler, yemeklerin ya da içeceklerin muhafazası için kullanılacağı düşüncesi ile hareket edilmektedir. Gıdaların sağlıklı bir şekilde tüketilmesi için dikkat edilen temizlik unsurları, müşterilerin ürünleri aldıklarında mutlu ve iyi geri bildirimleri ulaştırması firmalar için önemlidir.

Karton Gıda Kaplarını Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gıdaların bozulmaması, rahat taşınması, sağlıklı, çevre dostu ve ergonomik olması ve daha birçok özellik için gerekli olan gıda kaplarını alırken kişilerin akıllarında birçok soru oluşabilir. Hangisini seçmeliyim? Gerçekten güvenilir mi? Tek kullanımlık mı? Ya da Hangi ürün için hangi tasarımı tercih etmeliyim gibi sorular bulunabilir.

Karton gıda kaplarını almadan önce,

  • Ürünün dayanıklılığı hakkında bilgi edinmek önemlidir.
  • Ürünün hangi amaçla kullanıldığını bilmek gerekmektedir.
  • Gıdayı koymak için ne kadar büyüklükte bir karton kap ihtiyacı vardır bilinmeli ve ona göre seçimler yapılmalıdır.
  • Karton kaplar alınmadan önce ürünün kalitesi ve inceliği önemlidir.
  • Karton kapların tek kullanımlık olduğu bilinerek alınmalıdır.
  • Çevre dostu olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Karton Gıda Kapları Üreticileri Arasında Neden DMR Pack?

Karton gıda kapları üreticileri olarak benimsenen ürün konseptleri ve tasarımlar sayesinde ürünlerin ergonomikliği, kullanım avantajları artmaktadır. Tasarımların ve ürün kalite değerlendirmelerinin her zaman düzenli bir şekilde yapıldığı firmalar arasında Dmrpack, maksimum muhafaza, sağlamlık, kullanım ömrü, çevre dostu ve doğal ürünler üreterek gıda kaplarında yüksek verim elde etme ve müşteri memnuniyetini gözetmektedir. Özgün bir incelik ve tasarımda dikkat edilen özellikler, pratik bir kullanım sağlarken ürünleri korumak için maksimum da bir muhafaza sistemini beraberinde getirmektedir. Karton gıda kapları üreticisi olarak Dmrpack, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik ve bunun beraberinde istenilen ve beklenilen özellikleri müşterilere sunarak firmanın değerine yönelik birçok çalışma yapmaktadır. Gerek tasarımların gerekse kalite kontrol aşamasında maksimum özveriyi göstererek ürünlerin kalitesi açısından değer katmaktadır.