Isıya Dayanıklı Kap Üreticileri Arasında Neden DMR Pack?

Isıya Dayanıklı Kap Üreticileri Arasında Neden DMR Pack?

Isıya dayanıklı kap üreticileri, çeşitli amaçlar ile kullanabileceğiniz ısıya dayanıklı kapları sizler için profesyonel bir şekilde üretmektedir. Plastik ve karton malzemelerden elde edilmekte olan ısıya dayanıklı kaplar, son derece kullanışlıdır. Hem endüstriyel olarak hem de evlerde tercih edilen bu kaplar, birçok ihtiyacın en iyi şekilde karşılanmasını sağlar. Özellikle yemek pişirme ve ısıtma noktasında büyük avantajlar sağladığı bilinen bu kaplar ile siz de ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı renk, boyut ve modellerde üretilerek kullanıma sunulan bu kap çeşitlerini çok seveceksiniz. Farklı ölçülerde ve tek kullanımlık olarak üretilen bu ürünler genellikle paket servisler için tercih edilmektedir. Şimdi gelin, söz konusu ürünlerin tüm özellikleri ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim.

Isıya Dayanıklı Kap Özellikleri

Isıya dayanıklı kap çeşitlerinin farklı ebat ve özelliklerde üretildiğinden bahsettik. Bu noktada tek kullanımlık ısıya dayanıklı kap çeşidi olarak bilinen bu ürünler karton kapakla ve film ile kapatılabilmektedir. Bu sayede içerisindeki yiyeceğin de daha uzun süre sıcak kalması sağlanmaktadır. Bu ürünlerin en temel özellikleri mikrodalga ve fırında 180 derece kadar dayanıklı olmalıdır.

 Yemeğin ısıtılması için tercih edilen bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Yemeğin ısıtılması sırasında karton kapağın çıkarılması gerekmektedir. Eğer kapak plastik ise filmin sökülerek ısıtma işleminin yapılması gerekmektedir. Karton kapaklar genellikle baskılıdır. Bu noktada baskılı kapakların ısıya karşı dayanıklılığı yoktur. Ayrıca plastik filmlerde ısıya dayanıklı ürünler değildir.

Isıya dayanıklı kapların sahip olduğu çeşitli özelliklerden aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

  • Alüminyumdan ya da plastikten üretilen bu kaplar ısının yanı sıra nem, ışık ve gaza karşı da son derece dayanıklı bir yapıdadır.
  • Şekil aldıkça ısıya karşı olan dayanıklılığı artış göstermektedir.
  • Ürünlerin kullanımı son derece pratiktir.
  • Alüminyumdan üretilen ısıya dayanıklı kapların yansıtıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Bu ürünlerin çeşitli modellerinde kapak kullanılmaktadır. Ancak bazı modellerin kapak kullanımı için uygun olmadığı ifade edilmektedir.
  • Çeşitli ısı derecelerinde çatlamadan, erimeden, kavrulmadan ve yanmadan kullanılabilme özelliği bulunmaktadır.
  • Yüzeyi emici olmadığı için bakteri büyümesini engelleme, yağın emilmesini engelleme ve nemin kaba zarar vermesini engelleme özellikleri vardır.

Isıya Dayanıklı Kap Nerelerde Kullanılır?

Bu kaplar gıda sektöründe kullanılmaktadır. Pişmiş gıdaların işlenmesi ve paketlenmesi, ısıl işlem gören sütlü tatlıların saklanmasında kullanılır. Bunların yanı sıra paket servis hizmeti veren restoranlarda yemeğin ısıtılması ve müşterilere ulaştırılması için bu kapları kullanmaktadır.

Profesyonel Isıya Dayanıklı Kap Üreticileri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde ısıya dayanıklı kap hizmeti almak için doğru adrestesiniz. Tamamen kaliteli bir şekilde üretilerek ısıya dayanıklı kap üreticileri tarafından sizlere sunulan bu ürünlere siz de son derece kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dmr Pack ile iletişime geçerek bu ürünler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.