Karton gıda saklama kapları, kullan – at özellikleri olması nedeniyle oldukça kullanışlı ürünler olmaktadır. Tek kullanımlık bu ürünler zahmete girmeden ve bulaşık çıkartmadan hemen atılabilmesi özelliği ile çok fazla tercih edilmektedirler. Genellikle yemek şirketleri, yemekhaneler ya da lokanta ve catering şirketlerinin tercih ettiği bu ürünler, yemek servisinde oldukça pratik bir çözüm olmaktadır. Hem kullanımı kolay hem de servis yapıldıktan sonra hemen geri dönüşüme sokulabilmesi açısından iyi ürün tercihleridir. Kullan – at karton gıda saklama kapları, içerisine koyulan gıdaların sıcak kalması için de iyi bir şekilde tasarlanmaktadır. Tasarımlarında hammaddenin uygunluğu kadar nasıl işlendiği ve nasıl bir incelik derecesinde olup maksimum koruma sağladığı da önemlidir. Sızdırmazlık özellikleri de bu gıda kaplarının alınmasında önemli olduğunu belirtmemiz mümkündür. Kartondan yapılması sebebi ile bu ürünlerin hem doğaya zarar vermeden hemen kullanılıp atılması da hem de çevre dostu olması geri dönüşüme verilen değeri de göstermektedir.

Kullan – At Karton Gıda Saklama Kapları Nerelerde Kullanılır?

Kullan – at karton gıda kapları, evlerde kullanılabildiği gibi, belirli yemek sitelerinden verilen siparişler ile de lokanta, fastfood iş yerleri ya da daha genel olarak söyleyecek olursak eğer paket servis yapan tüm işletmelerde kullanılabilmektedir. Bunun yanında catering hizmeti veren organizasyon şirketlerinde de kullanımı görülmektedir. Paket servislerde yemeğin müşteriye sıcak ve hijyenik ulaşması açısından saklama kapları oldukça büyük bir iş görmektedir. Özellikle soğuk havalarda taşınan yemekler hızlı bir şekilde soğumaktadır. Bunu engellemek adına özel kapakları ile tasarlanan kullan – at karton gıda saklama kapları üretilmiştir. Kapaklı olması sayesinde hem taşınması kolay hem de ısıyı içerisinde muhafaza edebilmektedir.

Kullan – At Karton Gıda Saklama Kapları Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullan – at karton gıda saklama kapları, seçilmeden önce dikkat edilmesi ve aranılan özellikleri olmaktadır. Saklama kaplarının özellikleri, büyük şirketler için önemli olmaktadır çünkü, biden fazla davete ya da paket servise çıkarılan gıda saklama kapları içerisinde bulunan gıdaların düzgün bir şekilde müşteriye ya da davetliye ulaştırılması için büyük önem taşır.

  1. Tek kullanımlık ürünlerin alınırken dikkat edildiği nokta olan dayanıklılık burada satın alınırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri olmaktadır.
  2. Servis için kullanılacak olan karton gıda kaplarının sızdırmaz özellikli olması önemlidir.
  3. Mikrodalga fırınlarda ısıtılacak gıdaların direkt olarak karton gıda saklama kabı ile ısıtılması için ürünün bu özelliği olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  4. Çevre ve doğa dostu olan ürünler tercih edilmelidir. Bu nedenle kartondan yapılan gıda saklama kapları son derece çevreci olmaktadır.
  5. Geri dönüştürülebilir ürünler tercih edilmelidir.
  6. Isıyı içerisinde muhafaza edebilen kaplar tercihen kullanılmalıdır.
  7. Gıda saklama kabının kapaklı ya da kapaksız olması seçim için yine bir ölçek olabilmektedir.
  8. Seçilen gıda saklama kabının ağır olmaması ve hacminin de uygun olması değerlendirilerek seçimler yapılmalıdır.
  9. Ürünün kaliteli olması ve yorumlarına dikkat edilerek seçilmesi müşteri için olumlu geri dönütler sağlayabilmektedir. Bu açıdan kalite kontrolü yapılmadan tercihte bulunulmamalıdır.
  10. Hijyenik olması da içerisinde gıda taşınması sebebiyle önemlidir. Seçilen ürünlerin hijyenine göre tercih edilebilmektedir.